Linapacan a okolní ostrůvky nabízí jedno z toho nejhezčího na Palawanu. Zažil jsem tam nejhezčí šnorchlování na Palawanu (snad jen Tour C v El Nidu se tomu vyrovnalo), bílé pláže, super koupání, jeli jsme kolem perlí farmy a když je štěstí, tak se může vidět i Reef shark. A co je pro někoho nejdůležitější, tak na rozdíl od El Nida, tam neuvidíte skoro žádného turistu.

Na tento výlet se vyráží z El Nida, kde vás ráno vyzvedne minivan a asi po hodinové jízdě se dorazí do Sibaltan, kde výlet začíná. Navštívíte asi 6 ostrovů nebo míst, kde se dá šnorchlovat. Záleží zkrátka dle času, jak se vám kde bude líbit, protože nikdo vás nebude honit, jak tomu bývá u podobných výletů. Večer se pak vrátíte zpět do El Nida na hotel.

Začátek je jak jsem zmiňoval u mola v Sibaltanu, kde si vás vyzvedne průvodce (nebo tam budu s vámi já). Jelikož se nastupuje do lodi většinou díky odlivu z moře, tak doporučuji mít na sobě rovnou plavky. Oběd se podává v Tourist Linapacan campu, kde lodníci ugrilují oběd, který je taková filipínská klasika na lodních výletech – grilovaná ryba, kuře, vepřový bůček, nějaká zelenina a ovoce. K dispozici je samozřejmě také pitná voda. Bohužel, nebo pro někoho bohudík tento výlet zatím není tak známý, proto zatím nejde sdílený výlet, tak jako to funguje v El Nidu. Z tohoto důvodu je tento výlet vhodný pro skupinku alespoň 6 lidí a více. Více za mě budou mluvit úžasné fotky a videa. Galerie fotek je k nahlédnutí zde a celý příspěvek je přišpendlen na mojí FB stránce nahoře i s videem v komentáři.

Linapacan Tour obsahuje                                                                     

  • Dopravu minivanem z El Nida a zpět, loď
  • Vstupy a permit
  • Průvodce
  • Návštěva cca 6 míst v okolí Linapacan islandu a Sibaltanu
  • Oběd

Linapacan Tour – cena

3000 pesos na osobu pro 6 lidí a více. Pro větší skupinu možná sleva!